Archiwa tagu: wystawy Toruń

Podroz po bajkowym swiecie Kamili Pawluckiej

Kadry wyjęte niczym z bajek, zapamiętane z dzieciństwa obrazy i historie zaczerpnięte ze snów zapełniły na 3 tygodnie Galerię Maya.

Papier, farba, trochę wody i pędzelek – tylko tyle i aż tyle, wystarczy Kamili Pawłuckiej aby wciągnąć nas w świat swojej baśniowej wyobraźni. Mimo kapryśnej natury akwareli artystka subtelnymi kolorami i swobodnymi gestami, buduje niepowtarzalny świat, w którym spotkać można pędzącego Dziadka Mroza, zatroskanego Anioła na dachu czy dumnego Rajskiego Ptaka. W pracach Kamili wszystko płynie, wibruje, żyje własnym życiem, nic nie stoi w miejscu – sypie gęsto śnieg, spada rozpędzona gwiazda, a Rakietnicy mkną na swoim wehikule.

Czytaj dalej

Abstrakcja ma sie dobrze

13 października odbył się wernisaż wystawy łódzkiego artysty Wojciecha Kalety – pierwszej tak konceptualnej wystawy w Galerii Maya.
Artysta zdaje się wyznawać zasadę Kandinsky’ego, który stanowczo powtarzał: „przedmioty szkodzą memu malarstwu”.

Wojciech Kaleta

Wojciech Kaleta

Czytaj dalej

Pejzaż w galerii Maya – wystawa prac Magdaleny Skrzyńskiej i Jana Rusnoka

 

O tym, że natura miewa różne oblicza wiemy bez oglądania malarskich pejzaży, ale żeby poznać oblicza  Magdaleny SkrzyńskiejJana Rusnoka zmagających się z żywiołami własnej natury warto zajrzeć do galerii Maya.  „Pejzaż prawdziwy” to wystawa konfrontująca prace obojga artystów, których połączyły wspólne poszukiwania. Ekspozycję prac malarskiego duetu można zwiedzać w Maya między 24 września, a 20 października 2011r. Prace Skrzyńskiej i Rusnoka są również do kupienia w galerii Maya.

Czytaj dalej

Królowie Życia gościnnie w galerii Maya, czyli wystawa grafik Anny Szumańskiej w Toruniu

Grafiki z  cyklu „Królowie życia”  A.Szumańskiej od 30 lipca 2011r. do 25 sierpnia 2011r. będą do obejrzenia w stacjonarnej galerii Maya. Cykl i historię jego powstania prezentujemy na blogu Maya : KRÓLOWIE ŻYCIA.

Zapraszamy również do GALERII PRAC ARTYSTKI na stronie galerii oraz do zakupu jej prac.

 Szumańska wystawa Toruń

Czytaj dalej