Archiwa tagu: wystawa w Toruniu

Zabawa barwą i jej aurą – rozmowa z Marią Macięgą o sztuce.

Bohaterką sierpniowej wystawy w przestrzeni CHR Plaza w Toruniu jest artystka z południa kraju – Maria Macięga.
Malarstwo studiowała w pracowni G .Brylewskiej, S .Sobolewskiego, prof. R. Oramusa  w  Instytucie Sztuki UP w Krakowie.  Pasjonatka  sztuki , teatru i malarstwa. Zajmuje się również fotografią, grafiką warsztatową i innymi wieloma ciekawymi zagadnieniami związanymi ze sztuką ; rozwojem kultury. Obcowanie ze sztuką daje  szaloną satysfakcję i dostarcza bodźców do dalszego samorozwoju.Cały czas doskonali swój warsztat  poprzez nabywanie nowych artystycznych doświadczeń, postawę twórczą, uczestnictwo w wystawach, przeglądach, wydarzeniach artystycznych:  indywidualne wystawy autorskie, udział w wystawach zbiorowych ( wyróżnienia) , prace w zbiorach prywatnych, w ekspozycjach instytucji ,periodykach w kraju i za granicami.

Zapytana o INSPIRACJE tak mówi o swojej twórczości:
Czytaj dalej

„Meandry twórcze” – czyli 30 lat malarskiej wędrówki Dariusza Jasiczaka.

Tajmnice

Droga do odnalezienia swojego malarskiego „Ja” bywa nieraz długa i kręta. Droga ta prowadzi przez różnorakie techniki i style malarskie,  sprawia, że artysta poddaje samego siebie wielkiej próbie. Z nutą niepewności wybiera ścieżki, które mogą prowadzić do wielkiego sukcesu, do upragnionego sedna lub też mogą stać się „ślepą uliczką”, z której aby wyjść, należy zawrócić…

Czytaj dalej

Królowie Życia gościnnie w galerii Maya, czyli wystawa grafik Anny Szumańskiej w Toruniu

Grafiki z  cyklu „Królowie życia”  A.Szumańskiej od 30 lipca 2011r. do 25 sierpnia 2011r. będą do obejrzenia w stacjonarnej galerii Maya. Cykl i historię jego powstania prezentujemy na blogu Maya : KRÓLOWIE ŻYCIA.

Zapraszamy również do GALERII PRAC ARTYSTKI na stronie galerii oraz do zakupu jej prac.

 Szumańska wystawa Toruń

Czytaj dalej