Archiwa tagu: portret

W zwierciadle

Człowiek jest najważniejszy w sztuce, jako temat i jako źródło sztuki. Nic więc dziwnego, że wiele uwagi poświęca się wizerunkowi człowieka w różnym rozumieniu, również dosłownym. Portret, czy karykatura jest jednym z często podejmowanych tematów. W kręgu zainteresowań jest nasz wizerunek. To, jak chcemy być postrzegani, jak widzimy sami siebie i to jak inni nas widzą, stanowi bardzo ważną relację naszego świata wewnętrznego z tym co nas otacza.  Drugi człowiek jest dla nas zwierciadłem, w którym chętnie i z ogromną ciekawością się przeglądamy.

karykatura Gajosa Czytaj dalej

Obiecuję Ci…będziesz nieśmiertelny!

Fascynował, intrygował, zachwycał, bulwersował, prowokował, wywoływał kontrowersje. Zawsze i wszędzie wzbudzał emocje…

Nieśmiertelność - Maja Wolf

M.W. - Dominik Jasiński

Nic tak nie przyciąga wzorku jak wizerunek twarzy. Nic nie ciekawi tak , jak opowieść o innym człowieku.
Portret – jeden z najstarszych, najczęściej występujących oraz najchętniej tworzonych gatunków jaki powstał w historii sztuki. Występował już w starożytności i cieszył się tam dużym zainteresowaniem. W czasach średniowiecza stracił na wartości, by w okresie renesansu wzbić się na wyżyny swej popularności, a tym samym zaistnieć jako autonomiczny, całkowicie niezależny gatunek sztuki. Narodził się on z pragnienia przedłużenia ziemskiej bytności, również z pochwały wartości, które nie zginą wraz z końcem naszej egzystencji ale zostaną przekazane na zawsze przyszłym pokoleniom.

W Polsce sztuka portretowa rozwinęła się silnie w epoce sarmackiej. Wówczas to każdy szlachcic posiadał w domu obrazy swoich przodków, które miały mówić o prestiżu danego rodu. Podobiznom możnowładców często towarzyszyły atrybuty, dzięki którym można było poznać historię ich rodu. Ogromna ilość reprezentacyjnych portretów najwyższych dostojników Kościoła, a z czasem licznej burżuazji świadczy o niezwykłej potędze portretu. Cel był jednoznacznie określony – zawrzeć w przedstawieniu portretowanego informacje o jego pasjach, dokonaniach, pozycji społecznej czy po prostu o charakterze. Czytaj dalej

O dystansie i teatrze w twórczości Dominika.

Hanka
Prace Dominika Jasińskiego będzie można oglądać w Maya przez cały listopad, aż do połowy grudnia.W galerii pojawią się barwne portrety znanych postaci polskiego kina i nie tylko …
Dominik portretuje aktorów i aktorki z całego świata, jak również futbolistów, reżyserów, inżynierów… a więc po prostu ludzi. W każdym znajduje ciekawą wartość, ale z zawodem aktora jest Mu łatwiej:

IN YOUR FACE

plakat z wystawy-Jasiński

 

IN YOUR FACE to tytuł najnowszej wystawy prac Dominika Jasińskiego w Maya, której otwarcie 29 X 2011 o godzinie 14:00.Wystawa potrwa do 15 XII. Prace można również zakupić.

Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach, używając do tworzenia bardzo osobistych portretów, pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Czytaj dalej

Dlaczego portret, portrety na zamówienie?

Portret to doskonała pamiątka i ozdoba w domu, mieszkaniu czy innym lokalu.  Najczęściej realizowane zamówienia na portret ze zdjęcia dotyczą portretów członków rodzin.

W swoim otoczeniu  umieszczamy pojedyncze obrazy z portretami najbliższych, ukochanych osób, zwłaszcza wtedy, gdy mieszkają daleko… Są to portrety dzieci, wnuków, małżonków, partnerów i rodziców. Zbieramy także całe kolekcje portretów rodzinnych kilku pokoleń. Często rodziny poszukujące swoich korzeni chcąc upamiętnić przodków decydują się na taką właśnie formę ekskluzywnego „albumu rodzinnego” w postaci kolekcji portretów rodzinnych.

Prócz portretów członków rodziny często pojawiają się zamówienia instytucji lub inwestorów prywatnych. Powstają portrety wybitnych ludzi i bohaterów narodowych ku czci ich pamięci i znajdują swoje miejsce w kościołach, urzędach, wyjątkowych miejscach publicznych jak muzea czy instytuty pamięci.

Portrety są także idealnym prezentem – wyjątkowym, ekskluzywnym i oryginalnym. Zawsze mile zaskakują i wzruszają obdarowanego.
Portrety idealnie nadają się jako prezent urodzinowy, dla kontrahenta czy partnera biznesowego a także na różne rocznice, śluby, czy uroczystości pożegnalne…

dama z łasiczką

Czytaj dalej