Archiwa tagu: obrazy olejne

Wenecjanki Dariusza Zejmo

Z wielką przyjemnością chcielibyśmy zaprosić wszystkich entuzjastów sztuki na wernisaż malarstwa Dariusza Żejmo, który to odbędzie się w sobotę 30 czerwca o godzinie 17.00. Artysta zaprezentuje swój najnowszy cykl zatytułowany Wenecjanki – inspirowany m.in. Klimtem i Włochami. Warto przyjść, posłuchać, porozmawiać z artystą. Wystawę będzie można oglądać w naszej galerii do 28 lipca 2012 roku.
Przedsmakiem dla tego wydarzenia niech będzie krótki wywiad z przymrużeniem oka, w którym artysta opowiada nam o swoim pierwszym kontakcie z malarstwem, zdradza czemu łączy na swoich płótnach kobiety z ptakami, oraz co Go aktualnie zajmuje.

Wenecjanki - Dariusz Żejmo

Wystawa malarstwa Dariusza Żejmo - Wenecjanki

Czytaj dalej

Swieze spojrzenie na sztuke – NOWA Galeria Sztuki MAYA

Stało się. Po krótkim okresie nieobecności, Galeria Sztuki Maya pojawia się w nowym miejscu oraz w nowej odsłonie. Stare wnętrze zamieniliśmy na jasne, przestronne sale, gdzie oprócz pomieszczenia z ekspozycją stałą, znajduje się również sala na wystawy czasowe.

Czytaj dalej

O dystansie i teatrze w twórczości Dominika.

Hanka
Prace Dominika Jasińskiego będzie można oglądać w Maya przez cały listopad, aż do połowy grudnia.W galerii pojawią się barwne portrety znanych postaci polskiego kina i nie tylko …
Dominik portretuje aktorów i aktorki z całego świata, jak również futbolistów, reżyserów, inżynierów… a więc po prostu ludzi. W każdym znajduje ciekawą wartość, ale z zawodem aktora jest Mu łatwiej:

Pejzaż w galerii Maya – wystawa prac Magdaleny Skrzyńskiej i Jana Rusnoka

 

O tym, że natura miewa różne oblicza wiemy bez oglądania malarskich pejzaży, ale żeby poznać oblicza  Magdaleny SkrzyńskiejJana Rusnoka zmagających się z żywiołami własnej natury warto zajrzeć do galerii Maya.  „Pejzaż prawdziwy” to wystawa konfrontująca prace obojga artystów, których połączyły wspólne poszukiwania. Ekspozycję prac malarskiego duetu można zwiedzać w Maya między 24 września, a 20 października 2011r. Prace Skrzyńskiej i Rusnoka są również do kupienia w galerii Maya.

Czytaj dalej

Techniki olejne.

Malarstwo olejne jest wszechobecne ;) . Cieszy się największą popularnością wśród artystów.  Odkąd użyto techniki olejnej po raz pierwszy we wczesnym renesansie, uznano to zjawisko za jedno z „najpiękniejszych odkryć”.

Czytaj dalej