Archiwa tagu: galeria toruń

Wystawy artystów galerii Maya w torunskiej Plazie

Plaza Toruń - wystawa malarstwa

Centra handlowe podnoszą poziom i rozszerzają spektrum swojej działalności. Jest to element pijaru mający przyciągnąć coraz bardziej wymagającego konsumenta. Bardzo dobrze, bo w ten sposób obok działalności komercyjnej znajduje się miejsce na kontakt ze sztuką. Przykładem łączenia handlu, działalności rozrywkowej i  kulturalnej jest toruńska Plaza. Wspólnie przygotowaliśmy do tej pory 2 wystawy: w lutym – Magdy Kępki, której prace można obejrzeć i nabyć w galerii Maya i  obecnie  - Jadwigi Hajdo.

Czytaj dalej

„Casting na Monę Lisę” – rozdanie nagród i wernisaż pokonkurskowy.

wernisaż pokonkursowy.Mona Lisa-konkurs1.

Chwilę przed rozdaniem nagród w konkursie "Casting na Monę Lisę" w galerii Maya.

 

13 grudnia o godz. 12.00 w Galerii Sztuki Maya odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów z nagrodami oraz wernisaż wystawy prac laureatów konkursu plastycznego „Casting na Monę Lisę”. Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat i podzielony na kategorie wiekowe. Nadesłano kilkaset prac z całej Polski. Uczestnicy wykonali prace w dowolnej technice, inspirowane tematem „Moja Mona Lisa”.

Czytaj dalej

Pejzaż w galerii Maya – wystawa prac Magdaleny Skrzyńskiej i Jana Rusnoka

 

O tym, że natura miewa różne oblicza wiemy bez oglądania malarskich pejzaży, ale żeby poznać oblicza  Magdaleny SkrzyńskiejJana Rusnoka zmagających się z żywiołami własnej natury warto zajrzeć do galerii Maya.  „Pejzaż prawdziwy” to wystawa konfrontująca prace obojga artystów, których połączyły wspólne poszukiwania. Ekspozycję prac malarskiego duetu można zwiedzać w Maya między 24 września, a 20 października 2011r. Prace Skrzyńskiej i Rusnoka są również do kupienia w galerii Maya.

Czytaj dalej

Malarstwo przeniknięte symbolami -wystawa malarstwa Dariusza Jasiczaka

Dariusz Jasiczak urodził się w 1964 roku w Poznaniu. W tym roku artysta obchodzi 30 lecie pracy Twórczej i z tej okazji jego prace zagoszczą w Galerii Maya. Wystawa zatytułowana „Meandry twórcze” prezentująca prace z najnowszego cyklu artysty będzie można zwiedzać między 26.VIII – 22.IX.2011r. przy ul. Żeglarskiej 18. Część prac artysty będzie przeznaczona na sprzedaż. Serdecznie polecamy.

Czytaj dalej