Archiwa tagu: galeria sztuki

Przy lampce wina i torunskich piernikach

„Akwarele Adama Papke” to druga i  na pewno nie ostatnia wystawa, jaka odbyła się w nowych pomieszczeniach naszej galerii.
Na samym początku wpisu chcielibyśmy podziękować wszystkim tym, którzy przyszli na finisaż wystawy. Kwadrans po godzinie 17.00 sala z pracami artysty wypełniła się licznymi gośćmi. Wśród nich znaleźli się turyści, których wciągnęła atmosfera spotkania, ale nie zawiedli również nasi stali bywalcy.

Akwarele - Adam Papke

Akwarele - Adam Papke

Czytaj dalej

Pociag a Sztuka

Ciche trzaśnięcie drzwiami i kolejny etap życia został za plecami. Pociągiem i z pociągiem do sztuki, przedział za przedziałem: mała pracownia w  Grudziądzu z jedną sztalugą stojącą w kącie kawalerki, potem większa pracownia w większym Toruniu, a następnie pracownia połączona z galerią malarstwa – czyli Maya na Żeglarskiej. Teraz Maya w nowej odsłonie na Ducha… Uroda gotyckiego, kolebkowego sklepienia sutereny na Żeglarskiej z cudownym, nastrojowym klimatem półmroku zawsze będzie budzić sentyment o posmaku rzeczy pierwszej. Strach pomyśleć, że to już 3 latka od pierwszej stacji, a pociąg jedzie i nawet przyspiesza.

przeprowadzka Czytaj dalej

IN YOUR FACE

plakat z wystawy-Jasiński

 

IN YOUR FACE to tytuł najnowszej wystawy prac Dominika Jasińskiego w Maya, której otwarcie 29 X 2011 o godzinie 14:00.Wystawa potrwa do 15 XII. Prace można również zakupić.

Ten 30-letni absolwent wydziału grafiki warszawskiej ASP poza wspaniałym warsztatem rysownika dysponuje wyjątkowym wyczuciem koloru. Bawi się nim w swoich obrazach, używając do tworzenia bardzo osobistych portretów, pełnych secesyjnego uroku i radości malowania. Jego wielkim atutem jest sprawność i ten malarski „słuch”. Czytaj dalej