Wystawy artystów galerii Maya w torunskiej Plazie

Plaza Toruń - wystawa malarstwa

Centra handlowe podnoszą poziom i rozszerzają spektrum swojej działalności. Jest to element pijaru mający przyciągnąć coraz bardziej wymagającego konsumenta. Bardzo dobrze, bo w ten sposób obok działalności komercyjnej znajduje się miejsce na kontakt ze sztuką. Przykładem łączenia handlu, działalności rozrywkowej i  kulturalnej jest toruńska Plaza. Wspólnie przygotowaliśmy do tej pory 2 wystawy: w lutym – Magdy Kępki, której prace można obejrzeć i nabyć w galerii Maya i  obecnie  - Jadwigi Hajdo.

Artystka gości w Toruniu drugi raz. Poprzednia wystawa odbyła się na Starówce w murach galerii Maya i cieszyła się spora oglądalnością. Więcej o wystawie pisaliśmy już na naszym blogu („Kolory lata w galerii Maya”).
Wychodzimy ze sztuką z zamkniętych galerii do przestrzeni publicznych… ba, nawet handlowych. Im więcej sztuki w codziennym życiu, tym bardziej się na nią zwraca uwagę. Oswajamy sztukę, aby każdy obok konsumpcjonizmu znalazł czas i chęć na myślenie inne niż materialistyczne, zobaczył coś, czego nie „wyprodukowano” i coś co nie jest „masowe”. Obejrzał coś, co pobudzi wyobraźnię i co ma przekaz. Hedonizm materialny  doskonale łączy się z psychologicznym. Dajmy sobie chwilę  na rozszerzanie horyzontów i kształtowanie gustu…

Prace Jadwigi to wielobarwne kompozycje abstrakcyjne, inspirowanych naturą.
Zapraszamy do PLAZY po nowe ciuchy, do kina i  do obejrzenia wystawy… a może też zakupu obrazu?

Prace Jadwigi Hajdo w CHR PLAZA TORUŃ

 

 

Dodaj komentarz