Z potrzeby serca i portfela …

…powstają realistyczne pejzaże Magdy Kępki.
Barwne kompozycje przywołujące widoki dawnej polskiej wsi, o które dziś coraz trudniej. Magda odwiedza podwrocławskie plenery, skanseny w całej Polsce i tam szuka tematów do swoich prac. Dlaczego? Dlatego, że jako naród tęsknimy za takimi widokami. Przywołują przyjemne wspomnienia i  odgrzewają wygasłe uczucia. W co drugim polskim domu znajdziemy pejzaże z łąkami, polami i chatami…rzadko jest to Chełmoński, Gerson czy Kamocki…Częściej malarze tacy jak Magda.

wystawa M.Kępka-Galeria Maya

M.Kępka i jej prace - zdjęcie z wystawy


Prace Magdy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki z piekarni za rogiem. Przyjemny realizm przyciąga przeciętne polskie oko. Bo każdy chce mieć coś co zna, za czym tęskni i co mu sprawia radość. I tutaj to znajdzie.

I co w tym złego?

„Ładne” pejzaże uszczęśliwiają przeciętnych odbiorców i pozwalają żyć i rozwijać się niejednemu artyście.
Magda obecnie 2 rok studiuje malarstwo na ASP we Wrocławiu. Jej wykładowcy znają jej prace i wiedzą, że żyje z tego co wymaluje.

I co z tego wynika?

Drugim tematem w pracach Magdy jest pejzaż hiszpański. Jest on wynikiem licznych spotkań z pejzażem i artystami hiszpańskimi oraz udziałem w ogromnej liczbie plenerów. Śródziemnomorskie pejzaże zostały wielokrotnie docenione i nagrodzone przez tamtejszych autochtonów (szczegóły w biogramie artystki). Hiszpanie tak jak Polacy polubili dobry pędzel Madzi.
Obrazy Magdy nie wprowadzają nic nowego do sztuki i nie łamią żadnych zasad.

To po co powstają?

Zapraszam na wystawę zorganizowaną przez Galerię Maya w przestrzeni CHR Plaza Toruń 11.01-08.02.2013

El Port de la Selva. Autor: Magdalena Kępka

El Port de la Selva. Autor: Magdalena Kępka

Targ w Toroella de Montgri.Autor: M. Kępka

Targ w Toroella de Montgri.Autor: M. Kępka

Droga do wsi latem. Autor: M. Kępka

Droga do wsi latem. Autor: M. Kępka

Dodaj komentarz