Swieze spojrzenie na sztuke – NOWA Galeria Sztuki MAYA

Stało się. Po krótkim okresie nieobecności, Galeria Sztuki Maya pojawia się w nowym miejscu oraz w nowej odsłonie. Stare wnętrze zamieniliśmy na jasne, przestronne sale, gdzie oprócz pomieszczenia z ekspozycją stałą, znajduje się również sala na wystawy czasowe.


W związku z tym, że chcielibyśmy stworzyć świeże miejsce – wykraczające poza skostniałe ramy tradycyjnej galerii sztuki – oprócz organizacji wernisaży i wystaw, planujemy organizować spotkania ze sztuką (obejmujące konkretne bloki tematyczne) oraz warsztaty artystyczne. Chcielibyśmy, aby Galeria ta była otwartą dla każdego przestrzenią kreatywnych działań, gdzie może przyjść każdy, aby nacieszyć oczy, porozmawiać o sztuce, przyjść na wystawę czy warsztaty. Jednym słowem  ma być kreatywnie, inspirująco i niebanalnie.

Nowe wnętrze Galerii Maya

Nowe wnętrze Galerii Maya

Tymczasem obrazy zawisły godnie na przestronnych ścianach i czekają cierpliwie na swoich nowych właścicieli. Oprócz znanych już dzieł, dotarły do nas zupełnie świeże prace naszych artystów, w tym również twórców, którzy niedawno dołączyli do naszej Galerii.

Marta Magdalena  Maksymowicz

Dodaj komentarz