O dystansie i teatrze w twórczości Dominika.

Hanka
Prace Dominika Jasińskiego będzie można oglądać w Maya przez cały listopad, aż do połowy grudnia.W galerii pojawią się barwne portrety znanych postaci polskiego kina i nie tylko …
Dominik portretuje aktorów i aktorki z całego świata, jak również futbolistów, reżyserów, inżynierów… a więc po prostu ludzi. W każdym znajduje ciekawą wartość, ale z zawodem aktora jest Mu łatwiej:
Traktuję twarz jako tworzywo. Myślę, że aktor z racji wykonywanego zawodu jest już wdzięcznym tematem do portretowania – nabiera dystansu do swojego ciała, pracuje nim. Podobnie i ja nabieram dystansu do modela co pozwala mi odciąć się od chęci idealnego przedstawienia twarzy i skupić na moich myślach, które z daną twarzą wiążę
- mówi Dominik.
Dodatkowo z kinem i teatrem jest blisko od dawna dzięki rodzinie :
Moja matka chrzestna jest reżyserem i choreografem. Z pewnością miłość do teatru mam po niej. Zaszczepiła we mnie chęć poznania tego świata, a potem już sam chciałem w ten świat wejść. Teatr jest dla mnie magią i kufrem skarbów. Nie ma dna – zawsze znajdzie się nowa inspiracja. Zakulisowe zakamarki, zapach teatru od kuchni, jego mrok i tajemnica – bardzo mnie to pociąga.

Portrety namalowane przez Dominika autentycznie i szczerze cieszą oko. Są pełne szczerej radości, kipią życiem i stanowią nie lada gratkę dla  wielbicieli nawiązań do secesji.

Dodaj komentarz